Haberler & Güncellemeler

3D Sanal Defile & 3D Kıyafet Tasarım Hizmeti

3d dijital dönüşümlerini başlattığımız gibi, bütün dönüşüm süreçleri boyunca da yanlarında oluyoruz. Sadece Clo3d Moda Tasarımı değil, 2021 Mart ayında hayata geçen Masterkey Virtual Fabric Lab ile 3d Dijital Kumaş Sanallaştırma hizmeti vererek müşterilerimizin fiziksel kumaşlarını dijitalleştirip 3d tasarımlarında kullanabilmeleri için dijital kumaş kütüphaneleri oluşturmalarını sağlıyoruz.

3d dijital hizmetlerimiz arasında en yenilikçi kısımlarımızdan olan 3d Sanal Defile ve 3d Sanal Showroom uygulamalarımız ise özellikle son dönemde bütün dünyadan, birçok farklı firmalardan, ünlü bireysel tasarımcılardan ve moda tasarımı öğrencilerinden oldukça yoğun ilgi ve talep gören alanlar olmuşlardır.

3d Sanal Defile bir başka adıyla 3d Dijital Defile hizmetlerimizden;
Hazır Giyim üreticilerimiz kendi müşterilerine sunma ve hit ratelerini arttırmak amacıyla 3d numune sunumlarında,
Haute couture alanında çalışan ünlü bireysel tasarımcılarımız koleksiyonlarını Moda haftalarında sergilemek ve reklam yapmak amacıyla,
Moda tasarımı öğrencilerimiz kapsül koleksiyonlarını ve bitirme tezlerini okullarına ve moda dünyasına sunabilmek için bize dünyanın dört bir yanından ulaşmaktalardır.

3d Moda, Kıyafet Tasarımının en başta gelen faydaları olarak; hammadde kullanımının azaltılarak üretim ve numune maliyet giderlerini düşürmesi, tasarım-üretim süreçlerinin kısalması ve buna bağlı ürün termin sürelerinin kısalması ve yeşil, sürdürülebilir dünyaya katkısı gibi çok önemli başlıkları sayabiliriz.

Aynı zamanda son dönemde bütün dünya üzerinde büyük perakende Moda üreticileri ve ünlü Moda markalarının yenilikçi ve yaratıcı çözümlere ihtiyaç duyması; 3d dijital Moda Tasarımının faydaları ile biraraya gelmelerini sağlamıştır.

Böylelikle yeni nesil 3d Kıyafet Tasarımları ve 3d Sanal Moda defileleri sadece ilgi çekmekle ve insanları şaşırtmakla kalmayarak, aynı zamanda alıcılara yeni bir dünyanın kapılarını açarak farklı ve yeni bir deneyim yaşatmaktadır. Böylece Dijitalleşen dünyanın en önemli ayağı olan sosyal medyada ön plana çıkmayı sağlayarak marka değerini de yükseltmektedir.

Newyork, Paris, İstanbul, Rusya Moda Haftalarında farklı örneklerini gördüğümüz 3d sanal dijital defileler , 3d dijital Moda tasarımı ile reklam yaptıran çok ünlü moda evlerinin yanısıra, 3d Sanal Moda Tasarımı kullanarak yaptırdıkları sosyal medya reklamlarıyla çok geniş bir izleyici kitlesinin beğenisini kazanan alanında yeni ve yenilikçi tasarımcılar 3d Moda tasarımının sürekli yükselen gücünü gösteren çok güzel örneklerdir.

Sizde bu yeni ve heyecanlı 3d Moda tasarım dünyasının bir parçası olmayı arzu ediyorsanız, Masterkey Profesyonel 3d Tasarım ekibimiz ve eğitmenlerimiz ile bütün dünyaya hizmet verdiğimiz 3d Moda Kıyafet Tasarımı, 3d Sanal Defile ve 3d Sanal Showroom alanları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle irtibata geçin!