Kumaşlarınızı ve Materyallerinizi Dijitalleştirebilirsiniz!
Veya Masterkey Virtual Fabric Lab - Dijital Kumaş Ofisinden Kumaş Sanallaştırma Hizmeti alabilirsiniz!

Kumaş Sanallaştırma, Sanal Kumaş Nedir?

Kumaş Sanallaştırma bir kumaşın fiziksel özelliklerinin ölçülmesi sonucu drape dökümü ve yüzey (texture) görüntüsünün taranması süreçleri sonucu elde edilen verilerin kombinasyonu ile oluşan sanal kumaşın – gerçek kumaş ile validasyon aşaması sonrası kumaşın dijital ikizinin oluşturulmasıdır.

Kumaş Sanallaştırma Süreçleri

Kumaş Karakteristiği & Drape ölçümü

CLO Fabric Kit ile kumaşın ağırlık, kalınlık, sertlik, bükülme, gerginlik gibi değerlerinin ölçülmesi sonucu kumaşın fizilsek özellikleri olan drape/döküm, kıvrım ve esneklik özellik verileri alınır.

Doku – Yüzey Taraması

Kumaş yüzey görüntüsünün en iyi şekilde aktarılması, doku ve Normal Map’inin beraber kullanılması ile elde edilir.

Vizoo Xtex tarayıcı ile yakalanan normal derinlik haritaları ve Vizoo yazılımının kesintisiz tekrarlanan raporlama işlemi sayesinde kusursuz yüzey görünümü oluşturur.

Kumaşın fiziksel özellikleri ve doku taramasının birleşimiyle, gerçekçi sanal kumaşlar elde edilir.

Sanallaştırılan kumaşlarla sanal Kumaş kartelası oluşturabilir ve Sanal Kumaş için özelleştirilmiş CLO-Set / Swatcbook gibi platformlarında firmanıza özel Dijital Kumaş Kütüphanesi sergileyip, paylaşabilirsiniz.

Dijital kumaşlarla 3D kıyafetler tasarlayabilir ve dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz ayrıca mobil, Tablet, PC veya Bulut sistemleri üzerinden sanal kumaşlarınızı müşterileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Masterkey Virtual Fabric Lab Kumaş ve Materyal Sanallaştırma hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklif almak için bizimle iletişime geçin.