Virtual Fabric Lab - Kumaş Sanallaştırma

Kumaşlarınızı ve Materyallerinizi Dijitalleştirebilirsiniz!
Veya Masterkey Virtual Fabric Lab - Dijital Kumaş Ofisinden Kumaş Sanallaştırma Hizmeti alabilirsiniz!

Kumaş Sanallaştırma, Dijital Kumaş Nedir?

Kumaş Sanallaştırma bir kumaşın fiziksel özelliklerinin ölçülmesi sonucu drape dökümü ve yüzey (texture) görüntüsünün taranması süreçleri sonucu elde edilen verilerin kombinasyonu ile oluşan sanal kumaşın – gerçek kumaş ile validasyon aşaması sonrası kumaşın dijital ikizinin oluşturulmasıdır.

Kumaş Sanallaştırma Süreçleri

Kumaş Karakteristiği & Drape ölçümü

CLO Fabric Kit ile kumaşın ağırlık, kalınlık, sertlik, bükülme, gerginlik gibi değerlerinin ölçülmesi sonucu kumaşın karakteristik fizilsel özellikleri olan drape/döküm, kıvrım, büküm ve esneklik özellik verileri alınır.

Doku – Tekstür – Yüzey Taraması

Kumaş yüzey görüntüsünün en iyi şekilde aktarılması, doku ve Normal Map’inin beraber kullanılması ile elde edilir.

Vizoo Xtex tarayıcı ile yakalanan normal-map derinlik haritaları ve Vizoo yazılımının kesintisiz tekrarlanan raporlama işlemi sayesinde kusursuz yüzey görünümü oluşturur.

Validasyon – Doğrulama

Kumaşın fiziksel özellikleri ve doku taramasının birleşimiyle, Ultra-Realistik gerçeği ile aynı dijital kumaşlar elde edilir. Validasyon sürecinde, dijital ikizin gerçeğe yakın kumaşı ve dokusu, tekstürü fiziksel gerçek kumaşla karşılaştırılır. Bu, Dijital ikizin doğruluğunu ve güvenilirliğini sağlar.

Tarzınızı Oluşturun, Kusursuz Giysiler Tasarlayın veya Doğrulanmış Dijital Kumaşlarınızı Paylaşın

Sanallaştırılan kumaşlarla dijital Kumaş kartelası oluşturabilir ve Sanal Kumaş için özelleştirilmiş CLO-Set / Swatcbook gibi platformlarında firmanıza özel Dijital Kumaş Kütüphanesi sergileyip, paylaşabilirsiniz. Dijital Kumaş 3D kıyafet tasarımında kullanılabilir veya mobil cihazlar, bilgisayarlar ve web tabanlı bulut (cloud-base) platformlar gibi alternatif yollarla görüntülenebilir ve potansiyel müşterilerinizle paylaşılabilirsiniz.

Masterkey Virtual Fabric Lab Kumaş ve Materyal Sanallaştırma hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklif almak için bizimle iletişime geçin.